Bendtner za oproštaj, City izgubio na Anfield Roadu

Arsenal se pobjedom protiv Evertona oprostio od svojih navijača za ovu sezonu. U porazu od Liverpoola Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu

Armand Traore i Nicklas Bendtner su odigrali dupli pas u 77. minuti, nakon čega je francuski bek nabacio u peterac. Mladi Danac je loptu dočekao glavom i pogodio za 1-0 Arsenala na Emiratesu. Arsenal je ovim golom došao do pobjede u posljednjoj utakmici pred svojim navijačima ove sezone. Lijepo su se oprostili od vjerne publike, a ujedno i pomrsili račune Evertonu. Momčad iz Liverpoola mogla je jednim bodom osigurati nastup u Kupu Uefe, no to će morati učiniti u posljednjem kolu, na svom travnjaku protiv Newcastlea. Izgube li, a Aston Villa pobjedi u gostima kod West Hama, Everton neće vidjeti Europu dogodine.
A u Ligi prvaka opet će igrati Liverpool. "Redsi" su to davno osigurali, a nova tri boda uzeli su na svom travnjaku protiv Manchester Cityja. Vedran Ćorluka je odigrao svih 90 minuta za gostujuću momčad, ali ni on nje uspio spriječiti Fernanda Torresa u 58. minuti da zabije pobjednički gol. Proigrao ga je Dirk Kuyt i Španjolac je sigurno pogodio s vrha peterca. Liverpool je zabio samo jedanput, ali pucali su igrači Rafe Beniteza čak 23 puta. Napadački uobičajeno neučinkoviti City samo je četiri puta ugrozio gol Peppea Reine...