BiH i najtraženiji napadač Europe jedva s Omanom

U prijateljskom ogledu igranom u francuskom Cannesu nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine jedva je pobijedila Oman 2-1...

Momčad Ćire Blaževića savlalada je Oman golovima napadača Wolfsburga Edina Džeke iz 14. minute i veznjaka Hoffenheima Sejada Salihovića četiri minute prije kraja utakmice iz slobodnog udarca. Jedini gol za Oman postigao je Hadid. Reprezentacije Iraka i Poljske remizirale su 1-1 u ogledu odigranom u Cape Townu u sklopu priprema za skorašnji Kup konfederacija. Irak je u vodsvo doveo Mahdi Kareem u 53. minuti, a za Poljake je izjednačio Roger Guerreiro u 71. minuti.

Prijateljske utakmice:
BiH – Oman 2-1 (Džeko 14, Salihović 86 / Hadid 31)
Irak – Poljska 1-1 (Mahdi Kareem 53 / Guerreiro 71)

Komentari 10

• bosnia_80 10.06.2009.

alenCRO, bojim se da ćete sve manje i manje praviti dobre rezultate, jer sve je manje mojih zemljaka koji žele nastupati za SUSJEDNE države......sjetimo se bobana, stanića, živkovića.. Osim toga, od kada je to njemačka liga slaba (šalke, hamburg, herta, bajern, borusia, volsburg, študgart.. ) a ukrajinska u kojoj imaju dva kluba koji nešto valjaju je kao nešto jaka (vukojević i srna) ..ili je možda jača liga gdje igra pranjić, ili možda ona u kojoj igra mandžukić možda je ta jača , gdje ono igra drpić hehe.. imate tri prosječna igrača koji igraju u tri prosječna engleska kluba (kranjčar, luka i ćorluka) , dudua ne računam jer je brazilac...i odmah ste si umislili da ste kvalitetniji od ENGLESKE REPREZENTACIJE KOJA MOŽE SASTAVITI 7-8 ekipa iz svog domaćeg premiershipa...mislim da se vi malo trebate spustit! nisam nacionalist, želim sreću i uspjeh HR u nastavku kvalifikacija

• diego_1 10.06.2009.

ljudi prodjite se nacionalizma...i hrvatska i bosna su veoma jake,istina bosna je trenutno malo jaca,ili bar u boljoj formi i da ne navijam za svoju zemlju vjerovatno bi za komsije hrvate...

• alenCRO 10.06.2009.

bosni_80 kad taj dzeko,misimovic i ostali misevi dodju u neku jacu ligu ako dodju vidjet cemo kolko ce onda imat asistencija,golova i ostalih sranja.zato se nemoj k.rcit nego idi slazi bakljave.dok smo mi radili velike rezultate vi ste pravili burek i bakljavu.al svejedno nek vam je sa srecom volio bi da prodjete kvalifikacije