Bijelo-plavi Kristal: Abazaj u debiju srušio Istru u Osijeku...

Osijek je u prvoj nedjeljnoj utakmici 21. kola HNL-a pobijedio Istru 1961 1-0 golom posljednjeg pojačanja Kristala Abazaja. Bio je to susret starih prijatelja i suigrača iz Gradskog vrta, Zekića i Rendulića

Krunoslav Rendulić vratio se na Gradski vrt, stadion na kojemu je počeo karijeru, na utakmicu protiv nekadašnjeg suigrača Zorana Zekića. Ali iz Gradskog vrta nije se vratio s lijepim uspomenama jer je njegova Istra 1961 izgubila od Osijeka 1-0.

Junak pobjede bijelo-plavih bio je Zekićev džoker s klupe Kristal Abazaj, Albanac koji je stigao na posudbu iz Anderlechta tek prošli tjedan. U 68. minuti, 11 minuta nakon što je ušao u igru, Kristal je nakon Marićeva proigravanja iz dvojbene situacije po pitanju zaleđa pogodio suprotni kut.

Osječani su iskoristili remi Rijeke i odvojili se na drugom mjestu ljestvice uoči gostovanja kod Dinama, a žuto-zeleni ostali su na predzadnjem mjestu.