Bilić u prvenstvu debitirao pobjedom, Ćorluka zabio gol

Hrvatski stožer na čelu sa Slaven Bilićom novo rusko prvenstvo započeo je slavljem s Lokomotiv Moskvom kod Mordovije 3-2. Vedran Ćorluka zabio je svoj prvijenac

Sjajan uvod na Istoku dali su hrvatski protagonisti iz moskovskog Lokomotiva u 1. kolu ruskog prvenstva.

Trener Slaven Bilić ligaški debi okrunio je pobjedom na gostovanju kod Mordovije Zaranska svladavši ga 3-2, a za još bolje vijesti pobrinuo se Vedran Ćorluka, koji je zabio prvijenac u dresu Lokomotiva.

- Odigrali smo dobru utakmicu i zaslužili tri boda. Pokazali smo karakter i zabili tri prekrasna gola. U nastavku smo si stvorili probleme dopustivši Mordoviji da nam se približi. No mogli smo zabiti i četvrti gol. Rezultat je zadovoljavajući, ali morali smo dobiti Mordoviju želimo li se boriti za vrh - rekao je trener Lokomotiva Bilić nakon utakmice.

Moskovski klub nije najbolje započeo prvu utakmice sezonu nakon M. Saransk poveo preko Pankčenka u 16. minuti, ali na 1-1 je poravnao Torbinskij u 29. minuti. Samo četiri minute kasnije Lokomotiv je poveo preko Ozdoeva, a treći gol moskovljanja zabio je Ćorluka u 38. minuti.

U nastavku Mordovia je mogla samo smanjiti na 3-2 preko Osipova, a Ćorluka, koji je odigrao svih 90 minuta, je do kraja susreta uspio zaraditi žuti karton u 88. minuti.

Ruska Premierliga, 1. kolo:

Mordovia - Lokomotiv Moskva 2-3 (Pančenko 16, Osipov 62 / Torbinski 29, Ozdoev 33, Ćorluka 38)