Bogdanović nije oduševio, ali Wizardsi su poveli u play-offu

Washington Wizardsi poveli su u prvom kolu doigravanja Istočne konferencije protiv Atlanta Hawksa domaćom pobjedom 114-107 uz 32 poena Johna Walla i tek četiri Bojana Bogdanovića

U susretu prvog kola doigravanja Istočne konferencije NBA lige košarkaši Washington Wizardsa pobijedili su Atlanta Hawkse 114-107 i u seriji na četiri pobjede poveli 1-0.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Vodili su nakon prve četvrtine 29-25, a na poluvremenu 48-45. Međutim Washington je u trećoj dionici okrenuo rezultat nakon što je taj dio igre dobio 10 razlike (38-28). U posljednjoj četvrtini domaćin je obranio prednost za konačnih 114-107.

U redovima Wizardsa najefikasniji su bili John Wall s 32 koša i 14 asistencija, Bradley Beal s 22 koša te Morkieff Morris s 21 košem i sedam skokova. Marcin Gortal dodao je 14 koševa i 10 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 14 minuta ubacio četiri koša uz šut 2-8. Dodao je i dva skoka i asistenciju.

Goste su predvodili Dennis Schröder sa 25 koševa i devet asistencija te Paul Millsap s 19 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 19. travnja, ponovo u Washingtonu.