Borba za ostanak: Perošević za tri boda Osijeka protiv Istre

Osijek je na domaćem terenu pobijedio Istru rezultatom 1-0 golom Peroševića u 47. minuti te se približio Puljanima u grčvitoj borbi za ostanak, ali i preskočio Zadar...

Nogometaši Osijeka na svom su Gradskom vrtu s 1-0 svladali Istru 1961 te se tako približili Puljanima u borbi za ostanak u HNL-u, ali i preskočili Zadar.

Imali su domaćini veliku priliku već u prvom poluvremenu nakon što je u završnici Marcel Heister srušio Šoršu u šesnaestercu, a Perošević preuzeo odgovornost pucanja s bijele točke. Međutim, nije to bio dobar udarac i na odmor se otišlo bez golova.

Već u drugoj minuti nastavka Osijek je ipak uspio povesti. Brkić je obranio udarac Vojnovića glavom, no lopta se odbila do Peroševića koji je napokon pogodio za 1-0.

U utakmici s oštrim i grubim startovima, kakvi su se mogli i očekivati u teškoj i grčevitoj borbi za ostanak, Istra do kraja utakmice nije uspjela izjednačiti, a sljedeće kolo za obje momčadi donosi teške protivnike. Osijek putuje u Rijeku, a Istra 1961 dočekuje Dinamo