Brazil 'uzeo bod’, ovacije Beckhamu na Wembleyu

Engleska nogometna reprezentacija jučer je pred 90.000 gledatelja na novom Wembleyu odigrala 1-1 protiv Brazila

Engleska je u prvom nastupu na novom Wembleyu odigrala solidno. U prijateljskoj utakmici s Brazilom odigrala je 1-1. Hram nogometa pohodilo je 90.000 gledatelja, no utakmica i nije opravdala očekivanja. Jedan trenutak inspiracije povratnika Davida Beckhama i sjajan centaršut u 68. minuti te pogodak glavom Terryja bili su dovoljni navijačima “Gordog Albiona” za veliku radost. Ali Diego je u drugoj minuti sudačke nadoknade ipak uspio poravnati rezultat pa je završilo 1-1. Tako je Beckham već u prvoj utakmici nakon povratka u repreznetaciju pokazao kako je izbornik McClaren doista grubo pogriješio kad se odrekao usluga igrača Real Madrida. Bivši kapetan je ispraćen ovacijama prepunog stadiona kad je u 78. minuti napuštao teren. Englezi su nastupili u svom gotovo najjačem sastavu. Nije bilo jedino Rija Ferdinanda i Waynea Rooneya, koji su zbog ozljeda ostali pošteđeni poziva za dvije utakmice protiv Brazila i Estonije. Brazil su predvodila dva ponajbolja svjetska igrača Ronaldinho i Kaka, ali nisu pružili partiju kakva se od njih očekivala. Englesku već u srijedu čeka gostovanje u Tallinnu te nastavak borbe za plasman na Euro 2008.