Bruka u Albaniji: Mladi Hrvati izgubili 0-1

Uvijek neugodna Hrvatska nije uspjela iznenaditi favoriziranu Albaniju na njenom terenu... Gol odluke zabio je dotični Nevijan Ceni

'Nogometna sila' Albanija pobijedila je Hrvatsku u dvoboju mladih reprezentacija. Nevijan Cani je 'krvnik' Ladićeve momčadi, koja je odigrala katastrofalnu utakmicu u Elbasanu. U prvih 45 minuta Hrvatska niti jednom nije zaprijetila Albaniji! Jalovi, nemoćni, bezopasni i bezidejni mladi hrvatski nogometaši potpuno su podbacili i sreća je samo što ni Albanci nisu bili puno bolji. Uspjeli su napraviti dvije prilike pred Lončarićevim golom. U nastavku je Ladićeva vrsta zaigrala samo za nijansu bolje i mogla zabiti preko Glavine, Tadića i Ive Iličevića. Ovaj potonji je jedini koji je zaslužio koliko-toliko prolaznu ocjenu u ovoj očajnoj večeri hrvatske momčadi. Zadnji vezni Dinjar i Prahić nevidljivi, napadači Bušić, Mandžukić i Kukec ništa bolji. U sivilo se uklopila i obrana, osobito izravni krivac za primljeni gol Dejan Lovren. Kao zadnji igrač nije uspio dohvatiti jednu visoku loptu, koju je prihvatio Cani. Krenuo je sam prema Lončariću, predriblao hrvatskoga golmana i loptu poslao u mrežu za šokantnih 1-0 u Albaniji. ALBANIJA - HRVATSKA 1-0 (Cani '75) ALBANIJA: Kolici, Fagu ('77 Mile), Lila, Shoshi, Arapaj, Progni ('89 Rama), Bakaj, Sefa, Lika, Sukaj ('65 Cani), Hyka. HRVATSKA: Lončarić, Glavina, Ipša, Lovren, Pamić, Prahić, Dinjar, Mandžukić ('69 Kerić), Iličević, Kukec ('46 Tadić), Bušić.