Bundesliga: Klasniću 64 minute, asist Rakitića

Klasnić je imao 30 kontakata s loptom u prvoj 'pravoj' utakmici nakon gotovo godinu dana. Werder je dobio 2-0, a Rakitićev Schalke 3-2

Klasnić je ponovno na velikoj sceni. Prvi put nakon više od 11 mjeseci zaigrao je za prvu momčad Werdera, i to na gostovanju kod Energieja. Golovima Diega iz penala koji je skrivio Mario Cvitanović i Mosquere u završnici, Werder je pobijedio 2-0. Ivan Klasnić odigrao je 64 minute, tri puta pucao po golu, 30 puta bio u kontaktu s loptom i od sedam duela dobio tri. Zamijenio ga je mladi Austrijanac Martin Harnik. Igrao je i Jurica Vranješ, koji je u 80. minuti ušao umjesto Borowskog. Od 67. minute za Energie je igrao i Stiven Rivić.
Tri boda je uzeo i Rakitić i njegov Schalke. Čak pet golova palo je u njihovom dvoboju s Hannoverom, a Rakitić je asistirao Kuranyju za prvi, izjednačujući Schalkeov gol.
Nakon dva boda u tri kola pobijedio je i Bayern. U Allianz Areni su Bavarci 20 puta pucali na gol Wolfsburga. Zabili su samo dvaput, Klose i Ribery, ali primili su tek jedan gol.
Uvjerljive 4-1 pobjede zabilježili su Stuttgart i Leverkusen protiv Eintrachta, odnosno Duisburga. Bochum je bez našeg Ive Iličevića bio uvjerljiv protiv Arminije, za koju nije igrao Riječanin Andre Mijatović.

Bundesliga, 14. kolo, rezultati:
Bochum - Arminia 3-0 (Mieciel 12, 15, Dabrowski 55)
Bayern – Wolfsburg 2-1 (Klose 35, Ribery 50 / Dejagah 71)
Leverkusen – Duisburg 4-1 (Barbarez 47, Rolfes 66, Freier 75, Gekas 81 / Mokhtari 10)
Hannover – Schalke 2-3 (Huszti 17, 53 / Kuranyi 41, 50, Hal. Altintop 62)
Energie – Werder 0-2 (Diego 63-11m, Mosquera 83)
Eintracht – Stuttgart 1-4 (Kohler 41 / Hilbert 45, Marica 48, Hitzsperger 57, Cacau 90+2)