Bundesliga: Schalkeu poraz, Rakitić vrlo dobar

Schlake je poveo u 65. minuti golom Sancheza, no Rakitićev žuti karton u 73. minuti u neku ruku je naznačio rezultatski preokret u Gelsenkirchenu

U prvoj utakmici 20. kola njemačke Bundeslige Wolfsburg je u gostima, na Veltins Areni, iznenađujuće slavio protiv Schalkea s 2-1.
Unatoč porazu njegove momčadi, Ivan Rakitić zaslužio je vrlo dobru ocjenu za prikazanu igru, a većina napadačkih akcija Schalkea polazila je upravo od mladog hrvatskog reprezentativca.
Domaćini su poveli u 65. minuti golom Sancheza, no Rakitićev žuti karton u 73. minuti kao da je naznačio rezultatski preokret u dvoboju koji je na stadionu pratilo više od 60.000 gledatelja. U istoj minuti napadač Wolfsburga Grafite izjednačio je na 1-1, a isti igrač potvrdio je pobjedu gostiju golom s bijele točke šest minuta prije kraja utakmice.