Capello i Ferdinand šokiran ponašanjem navijača

Engleski navijači vrijeđali su Ashleyja Colea na utakmici Engleske i Kazahstana zbog jedne krivo odigrane lopte iz koje su gosti zabili gol

Izbornik engleske nogometne reprezentacije Fabio Capello i branič Rio Ferdinand izrazili su veliko nezadovoljstvo navijačima i njihovim vrijeđanjem Ashleyja Colea u kvalifikacijskoj utakmici za SP protiv Kazahstana...
Nakon velikog mučenja u prvom poluvremenu na Wembleyu, Engleska je efikasnom igrom u nastavku na kraju protiv Kazahstana slavila s uvjerljivih 5-1, ali prilikom vodstva 2-0, lijevi branič Chelseaja napravio je veliku pogrešku. Ashley Cole je ničim izazvan u 68. minuti dugom loptom proigrao kazahstanskog reprezentativca Kukejeva, a ovaj je pogodio za smanjenje na 2-1. Nakon velike pogreške navijači su Colea do kraja častili zvižducima i pogrdnim povicima. - One navijače koji su zviždali Ashleyju može biti sram. Kada igrač napravi neku pogrešku treba mu pomoć i podrška da se vrati u utakmicu, a ne vrijeđanje. Zvižduci mu nisu nimalo pomogli. Bio je to jedini slabi trenutak naše momčadi u cijeloj večeri i jako je razočaravajuće čuti zvižduke upućene od vlastitih navijača – izjavio je Ferdinand. - Ne razumijem zašto su navijači zviždali Ashleyju. Pogriješio je, ali to se može dogoditi bilo kojem igraču. Ashley je igrač engleske reprezentacije i ako želimo napraviti od Wembleyja svoju neosvojivu tvrđavu potrebna nam je potpuna podrška navijača. Do tog trenutka i njegove pogreške navijanje je bilo izvrsno, ali te zvižduke ne razumijem - rekao je engleski izbornik.