Cedevita kod kuće izgubila od Maccabija za svoj sedmi poraz

Cedevita je peta s 2 pobjede i 7 poraza, a mjesto za prolaz može uhvatiti samo ako Alba izgubi od Limogesa, a onda ju u posljednjem kolu u Berlinu pobijedi i Cedevita

Cedevita ipak nije mogla dvaput iznenaditi prvaka Europe. Iako ga je pobijedila u gostima, u devetom kolu Eurolige bila je nemoćna na domaćem parketu.

Maccabi je slavio 82-71, a kobne za hrvatski klub bile su druga i posljednja četvrtina u kojima je odigrao vrlo loše. Gosti su drugu dionicu dobili 29-19, a posljednju 28-18 i to je bio ključ pobjede. A Cedevita je početkom zadnje četvrtine uspjela stići do samo poena zaostatka, ali prvak Europe tada je ubacio u brzinu više i uvjerljivo slavio.

Devin Smith predvodio je goste s 14 koševa, dok je kod Cedevite najbolji s 22 koša bio Fran Pilepić. Cedevitaši su na petom mjestu u skupini s dvije pobjede i sedam poraza, a četvrto mjesto, koje vodi dalje, mogu uhvatiti samo ako Alba izgubi od Limogesa, a onda ju u posljednjem kolu u Berlinu pobijedi i Cedevita.