Celtic okrenuo "Old Firm" i vratio vjeru u naslov

U najvećem derbiju škotskog prvenstva Celtic je pobijedio Rangerse 3-2 i vratio vjeru da mogu osvojiti “izgubljeni” naslov prvaka Škotske

Mogla je to za Celtic biti najveća noćna mora - remi ili poraz odnijeli bi im i posljednju šansu u naslov prvaka koji bi došao u ruke najvećeg neprijatelja, a cijela ta tragedija osvajanja naslova Rangersa događala bi se na njihovu Celtic Parku. U utakmicu koju su morali dobiti kako god znaju trener Stratchan postavio je potpuno istu momčad koja je prije 11 dana pobijedila te Rangerse i već odavno izgubljenom prvenstvu donijela barem kakvu-takvu nadu. I samo je četiri minute trebalo da McDonald dovede Celtic u vodstvo, ali već 25 minuta poslije ponovno su bili miljama od borbe za naslov i scenarija od kojeg su strahovali. Weir i Cousin preokrenuli su utakmicu, doveli goste u vodstvo, ali Celtic drugim golom McDonalda u 43. minuti sve vraća na početak. Rangersi u drugo poluvrijeme ulaze sačuvati tih 2-2, što im se u 70. minuti obilo o glavu. McDonald je ovaj put izborio penal, koji Robinson pretvara u konačnih 3-2.
- Živjeli smo za ovu pobjedu i golema želja nas je do nje dovela - rekao je trener Celtica Gordon Strachan, a junak dvoboja u prvi plan je stavio uspjeh momčadi.
- Ma, moja dva gola su potpuno nebitna, bitno je da smo pobijedili - kaže Scott McDonald.
Celtic sad ima pet bodova više od Rangersa, ali i tri utakmice više. Četvrti naslov prvaka u nizu još je daleko, ali prije samo nekoliko kola prvenstvo su već bili otpisali, Rangers je bio prvak...