Chelsea dobio gol iz slobodnog udarca prvi put nakon 4 godine

Gotovo četiri godine Chelsea nije primio gol iz slobodnjaka u Premiershipu. Taj je niz prekinuo Robbie Brady postigavši izjednačujući gol za Burnley u remiju 1-1

Porazom Tottenhama kod Liverpoola u subotnjem derbiju 25. kola Premiershipa Chelseaju se otvorila prilika dodatno odmaknuti prvim pratiteljima, Spursima i Arsenalu, na 12 bodova. Plavci su, međutim, osvojili samo bod kod Burnleyja (1-1).

Pedro Rodríguez doveo je Londončane u vodstvo već u sedmoj minuti utakmice na Turf Mooru. Izjednačenje je u 24. minuti donio Robbie Brady izravno iz slobodnjaka. Bio je to prvi takav gol koji je Chelsea primio još od ožujka 2013.

Trener lidera Premiershipa Antonio Conte na koncu ipak mora biti zadovoljan i bodom jer Chelsea sada ima deset bodova više od Tottenhama i Arsenala, 11 više od Liverpoola i Manchester Cityja te 12 više od Manchester Uniteda.

U derbiju začelja Swansea City svladao je branitelja naslova 2-0 golovima Alfieja Mawsona (37.) i Martina Olssona (45. minuta). "Labudovi" su pobjegli od zone ispadanja, dok su "lisice" samo bod iznad crvene zone.

Nevjerojatno zvuči podatak da momčad Claudija Ranierija nije uspjela zabiti gol ni u petoj prvenstvenoj utakmici u ovoj godini. Zadnji gol u protivničkoj mreži dali su na Staru godinu West Hamu.