Chelsea dobio 'redse' te preuzeo vrh Premier lige

Nogometaši Chelsea pobjedom nad Liverpoolom na Stamford Bridgeu preuzeli su vrh Premier lige. Za Chelsea su golove zabili Anelka i Malouda

Nogometaši Chelseaja preuzeli su vrh engleske Premier lige nakon što su u derbiju osmoga kola pred svojim navijačima svladali Liverpool 2-0. Posljednja je utakmica ovih suparnika na Stamford Bridgeu ponudila vatromet golova i prilika, a završila je rezultatom 4-4. Bilo je to u četvrtfinalu prošlosezonske Lige prvaka, a Chelsea je na kraju prošao zbog pobjede u gostima. I u nedjelju se radovao londonski klub iako je utakmica bila siromašnija od spomenute. Liverpool je pao u drugom poluvremenu, a načeo ga je njegov bivši napadač Nicolas Anelka u 60. minuti.  Konačnih je 2-0 postavio još jedan Francuz, Florent Malouda, a velik je posao ponovno odradio Drogba. Napadač iz Obale Bjelokosti u sudačkoj je nadoknadi pobjegao Jamieu Carragheru i idealno poslužio Maoludu koji je zaključio priču i donio Chelseaju sedmu pobjedu u osam ovosezonskih kola.