Nakon sedam serija penala briljantni Kova uzeo Superkup!

Čak sedam serija penala odlučivalo je pobjednika, igrači su zabijali redom, no Kepa Arrizabalaga je naposljetku spasio stvar. A Tuchel ga je uveo tek na kraju, u 119. minuti

Chelsea je osvojio Superkup nakon što je u penalima bio bolji od Villarreala 6-5!

Chelsea je prvi poveo u ovoj utakmici golom Hakima Ziyecha u 27. minuti. Ziyech se dobro snašao u petercu nakon ubačaja Havertza i načeo Španjolce.

S druge strane Gerard Moreno bio je pravi problem za Chelseajevu obranu. Pogađao je grede, pogađao je stative, pucao pokraj gola, a onda u 73. minuti napokon došao na svoje. Villarrealovi nogometaši briljantno su kombinirali, Moreno je dobio loptu na nekih devet metara i briljantno zabio!

Nekih prilika bilo je na obje strane, dobru šansu imao je i Pulišić u produžetku, a onda - penali!

Tamo se odvijala prava drama. Trener 'plavaca' Thomas Tuchel uoči penala izvukao je Mendyja i zamijenio ga s Kepom Arrizabalagom, a on mu je odmah u startu vratio. Prvo je penal obranio Asenjo, a u drugoj seriji penala obranio ga je Kepa. I onda se sve zabijalo! Sve do sedme serije gdje je pucao Villarrealov Albiol, a Kepa ga je majstorski pročitao i donio titulu londonskom klubu.

Mateo Kovačić bio je najbolji igrač Chelseaja po SofaScoreu s ocjenom 8,2!