Chelsea se porazom oprostio od naslova? Loš debi Torresa

Pospremio je Meireles ljevicom lijepo ubacivanje Gerrarda s desne strane i šokirao navijače na Stamford Bridgeu. U dresu Chelseaja debitirali su Torres i David Luiz

Za četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu Liverpoola zabio je portugalski veznjak Raul Meireles u 69. minuti. Pospremio je Meireles ljevicom lijepo ubacivanje Stevena Gerrarda s desne strane i šokirao navijače na Stamford Bridgeu. Valja reći da je to Meirelesu bio čak četvrti gol u zadnjih pet susreta.

Liverpool je i prethodno postignutom golu imao najbolju gol-šansu, ali je Maxi Rodriguez s nešto više od dva metra udaljenosti nakon asistencije Gerrarda u 33. minuti neometan uspio pogoditi prečku.

U dresu Chelseaja debitirali su Fernando Torres i David Luiz, igrači koje je Roman Abramovič u siječanjskom prijelaznom roku platio ukupno 71.5 milijuna funti. Torres je protiv svog bivšeg kluba zaigrao od prve minute i zamijenjen je u 66., dok je Luiz ušao u 73. minuti umjesto Bosingwe. Torres je u prvom ovosezonskom ogledu ovih suparnika zabio oba gola na susretu, tada u Liverpoolovom dresu za pobjedu "redsa" 2-0 na Anfieldu.

Chelsea je ovim porazom napravio novi veliki korak unatrag u pokušaju obrane naslova prvaka, budući za prvoplasiranim Manchester Unitedom 13 kola prije kraja zaostaje 10 bodova, dok je Liverpool nastavio uspon na ljestvici i sada je šesti.