Chicago je dobio Toronto i korak je bliže doigravanju

Chicago sada ima omjer 39-41, odnosno pobjedu više od Toronta (38-42), ali im to još uvijek ne garantira sigurno osmo mjesto i doigravanje

U nedjelju navečer su u NBA ligi međusobno igrale dvije momčadi koje se bore za osmo, jedino nepoznato mjesto u doigravanju Istočne konferencije. Chicago je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Toronta 104-88 i tako došao mali korak bliže cilju od kanadske momčadi. Chicago sada ima omjer 39-41, odnosno pobjedu više od Toronta (38-42), ali im to još uvijek ne garantira osmo mjesto. Do kraja osnovnog dijela će obje momčadi odigrati po dvije utakmice, s tim da je raspored Chicaga daleko teži. Chicago će igrati na svom parketu protiv Bostona, te u gostima kod Charlotte, dok Toronta mora kod Detroita i potom dočekuje New York. No, bitno je znati i da Toronto ima pozitivan omjer protiv Chicaga ove sezone, 2-1.
Nakon nekoliko utakmica pauze Kobe Bryant se vratio u momčad LA Lakersa, ali to im nije bilo od velike pomoći protiv Portlanda (88-91). Sa šest uzastopnih poena u dva napada Bryant je u zadnjoj minuti donio Lakersima vodstvo 87-86, no prvo je Camby nakon napadačkog skoka zabio za 88-87 Portlanda, a potom je Webster pogodio tri slobodna bacanja za tada tri razlike gostiju nakon zajedničkog prekršaja na njemu Bryanta i Fischera. Pau Gasol (23 poena i 12 skokova) je promašio tricu za produžetak na drugoj strani.
Cleveland je opet igrao bez LeBrona Jamesa, pa nije čudno što su poraženi na svom parketu od Orlanda (98-92), koji ih je pobijedio prošle sezone u finalu Istoka. Cleveland je predvođen Mo Williamsom (19 poena i devet asistencija) vodio tijekom prvog poluvremena, no ogled je na stranu Magica okrenuo sjajni Dwight Howard (22 poena, 13 skokova i šest blokada).
Cleveland - Orlando 92-98
LA Lakers - Portland 88-91
Toronto - Chicago 88-104
New York - Miami 98-111
New Orleans - Minnesota 114-86
Phoenix - Houston 116-106
Golden State - Oklahoma City 120-117