Cibalia osigurala Prvu ligu, Pula u kvalifikacije

Nogometaši Cibalije pobijedili su Međimurje 3-0, dok je Pula remizirala s sa Slavenom (0-0) i igrat će kvalifikacije za ostanak u Prvoj HNL-i

Cibalia će i sljedeće sezone nastupati u Prvoj ligi! U gradu na Bosutu Vinkovčani su jučer pobijedili Međimurje 3-0 te “zacementirali” ostanak, 10. mjesto na ljestvici Prve HNL. Pula je odigrala 0-0 sa Slavenenom Belupom te će u kvalifikacije za ostanak u elitnom društvu. Već u 12. minuti Tadić je postigao prvi gol za Cibaliju, a dvije minute poslije, na radost više od 4000 gledatelja, Križanović je s bijele točke povisio na 2-0. Točku na ”i” stavio je Jukan u 34. minuti kada je sa 30 metara pogodio desni gornji kut. Nogometaši Pule ugostili su Slaven Belupo, međutim, nisu bili raspoloženi za golove. Istrijani će tako u kvalifikacije za ostanak u Prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi. U ostalim utakmicama koje nisu bile od rezultatske važnosti, "Zagrebaši" su na gostovanju u Varaždinu odigrali s Varteksom bez pobjednika (1-1). Gol za Zagrebaše dao je Lovrek u 60. min, a a izjednjačenje donio Golik (62'). Rijeka je na Kantridi ugostila budućeg drugoligaša Kamen Ingrad i pobijedila 2-0. Oba gola su 'pala' u drugom poluvremenu, a prvi je djelo Nine Bule u 58. minuti utakmice, a konačni rezultat postavio je Sertić (78'). Osijek i Šibenik su u "Gradskom vrtu" odigrali 2-2. Strijelci za Šibenčane bili su Buljat (22') i Grizelj (41), dok su golove za Osiječane dali Jukić (68') i Barišić (90').