Cibona dva dana u nizu slavila pobjedom nakon produžetka

Zagrebačka momčad ubacila je na domaćem parketu 110 poena FMP-u i došla do važne pobjede u borbi za doigravanje ABA lige

Košarkaši Cibone ostvarili su dramatičnu pobjedu u 23. kolu regionalne ABA lige, na domaćem parketu pobijedili su nakon produžetka FMP 110-99 (29-23, 21-27, 21-20, 21-22; 18-7).

Treba reći kako je Cibona dan ranije također morala igrati produžetak, u nedjelju je u domaćem prvenstvu, u Ligi za prvaka, svladala Cedevitu Junior.

Cibona je vrlo dobro otvorila utakmicu te se krajem prve četvrtine odvojila na deset poena prednosti (24-14). Zadržala je Cibona prednost do kraja prve dionice (29-23), ali su se potom gosti počeli vraćati u igru te se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom 50-50.

Potpuno izjednačena igra, u kojoj su se sastavi izmjenjivali u vodstvu, trajala je sve do samoga kraja. Odlični u drugom poluvremenu Radovčić minutu prije kraja je pogodio tricu za vodstvo Cibone 92-89. Taj je rezultat stajao sve do jedne sekunde prije kraja kada je s osam metara tricu za produžetak pogodio Moore.

Atraktivno i napadački vrlo kreativno igralo se i u dodatnih pet minuta, a Cibona je ključni korak prema pobjedi napravila minutu i 22 sekunde prije kraja. Majcunić je tada realizirao tri slobodna bacanja za 105-99, a potom je Majcunić zabio i tricu za 108-99 te potvrdu pobjede.

Sjajnu je utakmicu za Cibonu odigrao Lovro Mazalin koji je postigao 32 poena, a tome je dodao 13 skokova. Za dva poena je gađao 9-14 uz 14-15 s linije slobodnih bacanja. Zbog pet osobnih Mazalin nije igrao u dodatnih pet minuta ove utakmice. Borna Kapusta je dao 20 poena uz 11 asistencija, a Krešimir Radovčić 18 koševa.

Najbolji igrači FMP-a su bili Charles Moore s 23 poena i devet asistencija te Simović koji je ubacio 18.

Na vrhu ljestvice je Partizan s omjerom 20-2. Slijede Crvena zvezda s 18-3 te Budućnost sa 16-6 i Cedevita Olimpija s 15-7. FMP sada ima 13-10, a Zadar je na sedmom mjestu te ima deset pobjeda i 13 poraza. Split i Cibona su izjednačeni te imaju po devet pobjeda i 14 poraza.