Cibona gubila cijelu utakmicu, no slomila je Zadar u završnici

Košarkaši Cibone pobijedili su Zadar 77-76 u sklopu 4. kola regionalne ABA lige u Draženovu domu. Zadar je vodio cijelu utakmicu, no pao je u zadnjim minutama...

Cibona je pobijedila Zadar u Draženovu domu 77-76 u sklopu 4. kola regionalne ABA lige. No bila je to utakmica u kojoj su Zadrani vodili kroz sve tri četvrtine, držali vodstvo do zadnjih minuta utakmice i na kraju pali (16-18, 19-22, 21-21, 21-15).

Marko Lukunić/PIXSELL

Cibona je preokretom pred oko 1000 ljudi stigla do svoje prve ovosezonske pobjede, nakon što je zagrebačkom klubu skinuta suspenzija i ustoličen je novi poredak u vodstvu kluba. Zadar je umalo šokirao Cibonu, a to bi bila točka na i s obzirom na zbivanja proteklih dana i uhićenje Milana Bandića, čovjeka koji je godinama bio pokrovitelj zagrebačkog kluba.

Zadrani su imali osam koševa prednosti u 31. minuti utakmice (66-58), no Cibona se serijama uporno vraćala u utakmicu. Zadar je u posljednju minutu ušao s prednošću 76-75 i posjedom lopte.

Dramatična završnica

Bošnjak promašuje tricu. Cibona pokušava preko Krušlina, no i on promašuje. Na crtu slobodnih bacanja staje Bošnjak, promašuje, a Ciboni ostaje 20 sekundi za napad. Jagodić-Kuridža pogađa uz faul, no promašuje dodatno bacanje. Zadar ima sedam sekundi za posljednji napad, ali James Florence promašuje koš za pobjedu.

Jure Lalić bio je najbolji kod Cibone s 18 koševa, Jerel Blassingame zabio je 16 koševa uz šest asistencija. Kod Zadra najbolji je bio Florence s 19 koševa, Kraljević je zabio 14 koševa uz 9 skokova.