Cibona i Split CO lakoćom protiv Šibenika i Svjetlosti

Momčad Ivana Sunare pobjedila je Brođane 106-82 uz sjajan učinak Vedrana Vukušića, a Splićani su 106-92 slavili protiv Šibenika

Od ukupno 26 koševa Vukušić je 20 zabio u prvom poluvremenu utakmice u Slavonskom Brodu. U tom se razdoblju Cibona odvojila na devet razlike, a Svjetlost je konačno pala u zadnjoj četvrtini. Niti u jednom trenutku Brođani nisu opasnije zaprijetili aktualnim prvacima Hrvatske.
Vedran Vukušić je utakmicu završio s 26 koševa i osam skokova, a raspoložen je bio i Bariša Krasić. Uz pet trica kapetan Cibone je zabio 21 koš. Marin Rozić dodao je 15, dok su Svjetlost predvodili Ivan Mimića (22 koša) i Veljko Budimir (17).
Neizvjesnosti nije bilo ni na Gripama. Predvođeni Damjanom Rudežom, koji je 19 od svojih 25 koševa zabio u prvoj četvrtini, Split je do poluvremena već imao 18 poena viška. Išla je razlika i preko 20, a poraz su Šibenčani ublažili tek u posljednjoj četvrtini.
Uz Rudeža, najbolji Splićanin bio je Dejan Ivanov s 19 koševa i sedam skokova, Hrvoje Perić ubacio je 16, Atkins 14, Garnett 12... Obrana Splita imala je problema s 21-godišnjim bekom Šibenika Lukom Drezgom, koji je zabio 31 koš uz preko 50 % šuta. Zoran Vrkić dodao je 24, a Nino Vlaić 14.

LIGA ZA PRVAKA, 2. KOLO
Svjetlost - Cibona 82-106, Split CO - Šibenik 106-92
POREDAK: Zadar 2-0, Split CO 2-0, Zagreb 2-0, Cibona 1-1, Šibenik 1-1, Dubrava 0-2, Cedevita 0-2, Svjetlost 0-2.