Cibona je pobijedila Le Mans i prekinula niz od čak 28 poraza!

'Vukovi' su pobijedili Le Mans 64-53 u 6. kolu Eurokupa i tako zaustavili niz od 28 uzastopnih europskih poraza! Fantastičan je bio Andrija Žižić, zabio je 21 poen

Cibonina pobjeda u Europi gotovo da spada u rubriku vjerovali ili ne, ali upravo se to večeras dogodilo. 'Vukovi' su dobili Le Mans 64-53 u Francuskoj u 6. kolu Eurokupa

Tako je stao niz od 28 uzastopnih poraza cibosa, koji je počeo prije nešto više od tri i pol godine! A dečki su na put bili ispraćeni bez ikakve vjere, no iznenadili su kada se najmanje očekivalo.

Fantastično su otvorili utakmicu, poveli su 14-0! Domaćin se sredinom 2. četvrtine primaknuo na 23-27, ali se Cibona ponovno odlijepila. U 30. minuti su imali najvećih, 19 koševa prednosti! U završnici su popustili, ali i susret rutinski priveli kraju.

Nezaustavljiv je bio Andrija Žižić, zabio je 21 poen. Strawberry je dodao 13, a Dario Šarić 11, uz osam skokova.

Slaven Rimac sjajno je krenuo s trenerskom karijerom, u subotu je 'pala' Krka, a sada Le Mans. U subotu slijedi Zadar u ABA ligi, a potom im dolazi Nymburk.