Cibona još jednim porazom završila nastup u Europi

Lietuvos Rytas bio je bolji 86-79, iako je Cibona manje od tri minute prije kraja vodila pet razlike. Bio je to zadnji Cibonin nastup u Euroligi

Cibona se htjela u velikom stilu oprostiti od Eurolige, ali ova momčad jednostavno nije za velike stvari. Protiv vodeće momčadi skupine odigrali su Sunarini košarkaši odlično prvo poluvrijeme, stekli devet koševa prednosti (46-37), ali u trećoj četvrtini sve su prosuli i u zadnjih deset minuta ušli s tri koša zaostatka.
Početkom zadnje dionice Cibona je izgledala kao momčad iz europskoga vrha. Na brzinu su Zagrepčani napravili seriju 10-2 i otišli na pet razlike. Tu su prednost držali do posljednje tri minute (75-70), a onda zaigrali onako kako igraju cijele sezone. Slezas je prvo stavio tricu za 75-73, pa Rozić s dva bacanja vratio na četiri razlike. Od tog trenutka pa do kraja Cibona je zabila dva poena, a primila trinaest...
Posebno je frustrirajuća trica koju je za vodstvo zabio Hollis Price. Pogodio je nakon dva skoka u napadu! Nakon te trice Price je povezao još četiri bacanja, odveo Litvance na plus pet i prometnuo se u čovjeka odluke. Mulaomerović je svojim jedini koševima na utakmici vratio na tri, ali posao je serijom bacanja lako završio Chuck Eidson. Bio je to još jedan domaći poraz Cibone na kraju jedne euroligaške sezone za što brži zaborav...
Tre Kelley bio je prvo ime domaćina u ovom porazu. Uz 18 koševa (šut 6-10) podijelio je četiri asistencije. Napadački učinkovit bio je i Sam Hoskin, zabio je 15 koševa uz tri skoka u napadu (7 ukupno), ali Bajramović mu je ubacio 19 na drugoj strani... Upravo je BH-reprezentativac bio prvi strijelac litvanske momčadi, a pratio ga je Price sa 16 koševa, od čega sedam u trenucima kada se utakmica lomila.

CIBONA - L. RYTAS 79-86 (23-17, 23-20, 15-27, 18-22)
CIBONA: Warren 7, Kelley 18, Krasić 13, Vukušić, Andrić 5, Kaštropil 4, Hoskin 15, Princ 3, Rozić 12, Mulaomerović 2.
LIETUVOS RYTAS: Slezas 11, Stelmahers 2, Lukauskis, Price 16, Animovas, Batista 2, Petravicius 12, Jomantas 10, Jordan 3, Gecevicius, Eidson 11, Bajramović 19.