Cibona umalo propustila +20: Filip Krušlin za slavlje u finišu

Košarkaši Cibone imali su riješenu utakmicu u 15. minuti ogleda protiv Union Olimpije u Ljubljani i +20, a na kraju su gotovo prosuli sve. Ipak, slavili su 68-67...

Košarkaši Cibone u susretu su 17. kola regionalne ABA lige u dramatičnoj utakmici kao gosti u Ljubljani svladali Olimpiju 68-67 (27-13, 12-11, 12-23, 17-20).

Cibona je sjajno odigrala prvih 15-ak minuta i povela sa 35-15, ali zatim potpuno stala u napadu. Domaći sastav je serijom 16-0 u završnici treće i početkom četvrte četvrtine uspio ostvariti preokret i povesti sa 52-51, ali tada se ukazao Filip Krušlin koji je odigrao sjajnu završnicu.

Krušlin je 12 od svojih 16 koševa postigao u četvrtoj četvrtini uključujući i pobjedničko slobodno bacanje sekundu prije kraja nakon što ga je pod Cibonimim obručem nakon promašaja Laponika prekršajem zaustavio Hrovat.

Uz Krušlina dobar je kod Cibone bio Nebojša Joksimović sa 15 koševa, dok je 15 poena za Olimpiju postigao Sašo Zagorac. Cibona je sada na omjeru pobjeda i poraza 7-10, a Olimpija na 6-11.