Cibona zaustavila katastrofu, navijači slavili koš poput gola

Mega je za tri minute složila seriju 13-0 i tu više nije bilo povratka za Cibonu. Popela se razlika za 70-41 pa je trebalo obraniti i čast. Barem su u tome Zagrepčani uspjeli

Tri kola prije kraja Cibona i dalje ne drži obje ruke na ostanku u ABA ligi. A mogla je da je da je iskoristila prvu meč-loptu i pod Tornjem svladala Megu. Međutim, nije (76-87) i budući da u Zagreb još samo dolazi Partizan, a cibosi idu u goste Primorskoj i Igokei, jasno je da u Draženovom domu još ne spavaju mirno premda je situacija i dalje relativno komforna. Barem što se tiče izravnog ispadanja.

POGLEDAJTE VIDEO:

Puno bi više, primjerice, Cibonina pobjeda značila Zadru koji sada, a sutra gostuje u Ljubljani kod Cedevite, ima i pobjedu manje od Mege i lošiji međusobni skor. Dakle, 'vukovi', ne moraju previše tugovati iako bi, kad su već izgubili, bilo bolje da su s manjom razlikom nego je Mega krajem studenog u Novom Beograd od njih (72-76).

Tada Srbi, primjerice, nisu u momčadi imali Kendricka Perryja, nisu imali ni DeAndrea Kanea, čovjeka koji je ne tako davno igrao Euroligu. Baš je on u prvom napadu stavio tricu sa sedam metara, a kada je Bundović u sljedećem napravio nesportsku, Cibonin se plan za ovu utakmicu već počeo raštimavati u prvoj minuti.

Nakon Kanea Simonović je izdominirao pod košem za 11-0 pa je Ivan Velić ni nakon dvije i pol minute zvao time-out. Čistku je preživio samo Novačić, no i gotovo cijela nova petorka nije napravila ništa. Zapravo, jest. Još veći minus.

Cibonu je upisao Badžim, čak je i Velić isprovocirao tehničku kako bi podigao momčad. S obzirom da nije išlo ni s linije slobodnih bacanja, a njegovi su ih igrači uspjeli promašiti sedam u prvoj četvrtini (!), onda tu teško išta može još pomoći. Kada je Bundović zabio dva, Draženov je dom slavio kao da je pao gol. Malo su se i navijači zabavili.

Digao ih je i Marko Ramljak "coast to coast" zakucavanjem za seriju 8-0 kojom je Cibona smanjila na 17-28. Nadovezao se i treći prekršaj Meginog Perryja, ali brzo je i Bundović pokupio treći. Novačić je u 16. minuti pogodio prvu Ciboninu tricu, malo poslije nego su gosti ponovno vratili prednost na +19 (21-40).

Međutim, Velić je konačno našao petorku koja je uspjela i nešto obraniti i nešto zabiti i kad se pojavila nada koju je dao Rebec tricom pa ukradenom loptom i polaganjem za kraj prvog poluvremena spuštanjem na jednoznamenkasti zaostatak (36-44), nakon odmora Mega je za tri minute složila seriju 13-0 i tu više nije bilo povratka za Cibonu. Popela se razlika za 70-41 pa je trebalo obraniti i čast. Barem su u tome Zagrepčani uspjeli...