Čilić ispao u Miamiju, bolji je bio Španjolac Verdasco

Marin Čilić izgubio je u osmini finala ATP turnira Masters serije 1000 u Miamiju i to od španjolskog tenisača Fernanda Verdasca rezultatom 6-4, 7-6

U petom međusobnom susretu Čilića i Verdasca Španjolac je nakon jednog sata i 53 minute igre pobijedio treći put i prošao u četvrtfinale.
U prvom je setu Verdasco bio puno opasniji od Čilića i kapitalizirao je jednu od sedam stvorenih break lopti, a s druge strane spasio jednu na svoj servis za vodstvo 6-4.
Međutim, najbolji je hrvatski tenisač u drugom setu iz ruku ispustio vodstvo 4-1, kao i dvije break lopte za 5-1, te je potom u sedmom gemu izgubio break viška. Set se vratio u egal, sve se odlučivalo u tie breaku, a ondje je Verdasco bio bolji 7-3 i trasirao si put u četvrtfinale.
Čilić je imao slabi postotak osvojenih poena nakon drugog servisa (36%), kao i slabu realizaciju break prilika (1/5), te je na kraju doživio četvrti ovosezonski poraz iz 24 meča.