Mandžo zabio dva uz odlične partije Halilovića i Kramarića

'Nova Hrvatska' odlično se predstavila na prijateljskoj utakmici u Puli protiv Cipra i slavila rezultatom 2-0 golovima Marija Mandžukića u 17. te 58. minuti utakmice...

Hrvatska nogometna reprezentacija odlično je najavila novi kvalifikacijski ciklus koji započinje u utorak na Maksimiru gdje gostuje Malta. U uvertiri za taj susret 'kockasti' su u Puli na Aldo Drosini svladali Cipar 2-0, a oba gola zabio je Mario Mandžukić

Otvorio je Niko Kovač utakmicu s Marcelom Brozovićem na mjestu Ivana Rakitića koji je dobio poštedu za ovu utakmicu ne bi li bio potpuno spreman za Maltu, te s Alenom Halilovićem na desnoj, Mateom Kovačićem na lijevoj strani i Andrejom Kramarićem iza Marija Mandžukića

Već u prvim minutama odlično su probijali s bokova Kovačić i Halilović, a posebno je impresivan s nekoliko sjajnih prodora bio mladi član Barcelone koji si je nekoliko puta stvorio odličnu priliku za gol.

Halilović trajno rješenje na desnom veznom

U 12. minuti Mandžukić se vratio do centra po loptu i odlično izbacio u for Kramarića koji je prevario dvojicu i ubacio u sredinu, ali Brozović je glavom pogodio prečku. Samo tri minute kasnije Mandžukić je zabio za 1-0! Odlično je Modrić izbacio u for Kramarića koji je pobjegao po desnoj strani i fantastično ubacio prizemno pred gol gdje s tri metra lagani posao ima Mario Mandžukić za vodstvo Hrvatske.

U nastavku prvog poluvremena odlični su bili Halilović, ali i Kramarić koji je s nekoliko lažnjaka izborio par odličnih situacija, no ipak nije uspio pogoditi mrežu

U drugo poluvrijeme Kovač je ušao s istim sastavom, a ponovno su odlični bili Halilović i Kramarić. Netom nakon jedne fantastične minijature u 57. minuti Luke Modrića kada je veznjak Real Madrida napravio pravi mali slalom i prevario dvojicu igrača, Mandžukić je zabio za 2-0! Kovačić je pucao iskosa s lijeve strane, a gostujući golman samo odbio loptu na koju je na drugoj stativi natrčao Mandžo i ponovno s tri metra zabio za povećanje vodstva Hrvatske.

Najava svijetle budućnosti

Izvadio je tada Kovač iz igre Modrića i Mandžukića, a ubacio Pašalića i Čopa, no spomenimo kako niti jedan niti drugi nisu odigrali utakmicu za pamćenje. Ušli su u nastavku i Olić, Vida, Jedvaj te Pjaca, no jedino je Olić pokazao nešto više i s nekoliko vrlo dobrih prilika izborio i veliki pljesak s tribina, dok je Pjaca na samom kraju utakmice nakon kornera pokušao škaricama no pogodio je prečku

Do kraja utakmice zbog spomenutih zamjena Hrvatska je izgubila na čvrstini u sredini terena te je Cipar imao i nekoliko prilika, no njihovi napadači srećom nisu bili precizni

Sve u svemu, vidjeli smo brzu i agresivnu Hrvatsku koja je najavila svijetlu budućnost. Istina, suparnik nije bio po mjeri, no treba istaknuti kako je Brozović solidno funkcionirao kao 'čuvar leđa' Luki Modriću, a u Kramariću je Kovač dobio vrlo dobro napadačko pojačanje koje bi vrlo brzo moglo nadomjestiti odlazak Eduarda. Alen Halilović bi pak trebao biti prvo rješenje za desnog veznog i to za dugi niz godina.