City brani čast Premiershipa: 'Nemoguća misija' u Barceloni

City u ovoj utakmici 'brani čast' najbogatije lige svijeta, a ispadne li, Englezi će teško prihvatiti da u četvrtfinalu nemaju predstavnika, a Francuzi imaju čak dva

Pred nama su i posljednja dva para osmine finala ovogodišnjeg izdanja Lige prvaka. Borussia Dortmund pred svojim 'žutim zidom' lovi zaostatak od 1-2 iz prve utakmice protiv Juventusa, a Barcelona na svom Camp Nouu protiv Manchester Cityja brani prednost od 2-1 iz Manchestera.

Na Etihadu je oba gola za 'blaugranu' zabio Luis Suarez, dok je nadu za momčad Manuela Pellegrinija na životu ostavio Sergio Agüero, ali i Lionel Messi, koji je u samoj završnici utakmice propustio nokautirati' građane' kada je promašio penal

Čileanski stručnjak na klupi Cityja želi od svojih igrača konačnu potvrdu da su jedni od najboljih na svijetu, no svjetski mediji sve više pišu kako je problem u engleskoj momčadi zapravo u treneru, a ne u igračima. Pellegrini traži posjed lopte, no to je protiv Barce na Camp Nouu teško kome polazilo za 'rukom'. City je u prošlom kolu izgubio od Burnleyja, dok je momčad Luisa Enriquea svladala Eibar u gostima. Camp Nou u nedjelju ugošćuje i El Clasico, a mnogi će reći kako će igrači Barce razmišljati o srazu protiv Reala, te kako se upravo tu krije najveća šansa za večerašnje goste.

Ivan Rakitić je u prošloj utakmici igrao do 71. minute, a u 41. dobio i žuti karton. I u ovom susretu se očekuje kako će dobiti minimalno 30 minuta, a Luis Enrique ne računa na ozlijeđene Vermaelena i Busquetsa. Prekobrojni su Montoya, Masip i Douglas, a Cityju nedostaje Clichy, koji je u prvoj utakmici bio isključen

City u ovoj utakmici 'brani čast' najbogatije lige svijeta, engleskog Premiershipa, a ispadne li, Englezi će teško prihvatiti da u četvrtfinalu nemaju predstavnika, a Francuzi imaju čak dva, PSG i Monaco