Ciudad Real pobijedio HSV, Lacković zabio četiri gola

Rukometaši Ciudad Reala pobijedili su Hamburga u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka. U hamburškoj Color Line Areni bilo je 30-29...

Osim uvodne prednosti domaće momčadi utakmica je protekla u izjednačenom iskazu snaga dva rukometna giganta, a na kraju je više pokazala španjolska momčad, koja je drugi dio utakmice dobila s dva pogotka viška. Naime, prvo poluvrijeme okončano je prednošću domaćina 13-12. U dvoboju dva hrvatska rukometaša bolji je bio Blaženko Lacković s četiri pogotka iz šest pokušaja, no više je razloga za zadovoljstvo imao Petar Metličić. U slavlju svojeg sastava tri je puta okušao udarac, no njegove lopte nisu pronašle put do mreže hamburških vratara. Zaradio je i dvije minute isključenja. Jonas Källman, Siarhei Rutenka i Alberto Entrerrios postigli su po šest pogodaka za španjolsku momčad koja će se 2. svibnja braniti prednost za finale. Jednako toliko u dresu poražene momčadi postigao je Hans Lindberg. Podsjetimo da u drugom polufinalu igraju dva njemačka kluba, Kiel i Rhein- Neckar Löwen. Prva utakmice se igra u nedjelju.