Ćorić je ispao u drami 5. seta! Struff slavio nakon 60 gemova

Borna Ćorić vs Jan-Lennard Struff 2-3 (6-4, 1-6, 6-4, 6-7, 9-11). Isrcpljujuća borba i poraz u 3. kolu Roland Garrosa za našeg tenisača nakon 4 sata i 22 minute igre

Borna Ćorić nije došao do osmiine finala Roland Garrosa i meča sa Novakom Đokovićem. Borna je u 3. kolu nakon 4 sata i 22 minute igre te 60 odigranih gemova izgubio od 45. igrača svijeta, 29-godišnjeg Nijemca Jana-Lennarda Struffa: 2-3 (6-4, 1-6, 6-4, 6-7, 9-11)

Ćorić i Struff u 1/16-ini finala Roland Garrosa vodili su žestoki, iscrpljujući dvoboj. Samo peti set trajao preko sat i pol, publika je bila oduševljena, sa drugih su terena dolazili gledati veliko nadmetanja hrvatskog i njemačkog tenisača.

Naš je tenisač (15. na svijetu) dobio prvi i teći set sa 6-4, Nijemac je lako prošao drugom, a jedva četvrtom rundom dvoboja. Borna i Struff su sedmog dana drugog Grand Slama sezone ponudili spektakl, bez kalkulacija i beskonačnih razmjena, sa hrabrim, napadačkim tenisom.

Ćorić je imao bolji prvi, a Nijemac je dominirao s drugim servisom. Borna je u petom setu servirao za meč, ali na svoj servis za 8-6 nije osvojio ni poena.

Kada je trebalo ostati u meču, Ćorić je kod 7-8 upao u 0:30 situaciju pa sa tri sjajna servisa poravnao na 8-8. No pao je u 20. gemu petog seta. Okrenuo je 0:30 na 40:30, ali izgubio je naredna tri poena na svoj servis i... Roland Garros za Bornu završava u sedmom danu i 1/16-ini finala...

- Nažalost, nisam se uspio izvući na kraju. Imao sam stvarno previše šansi, pa nekako mislim da nisam ni zaslužio dobiti meč - govorio je Borna za HRT.

- To je tenis, takve stvari se događaju. Jednostavno, nisam bio hrabar kad sam trebao odigrati nešto, nisam možda išao za loptom i na kraju sam izgubio - zaključio je Ćorić, koji će nakon Roland Garrosa biti najbolji hrvatski tenisač.