Ćorić izgubio na pripremama u Češkoj od 1467. igrača svijeta

Prvi hrvatski reket na pripremama u Češkoj je nakon pobjede u susretu s Kližanom (2-1) izgubio od Deseina koji je 1467. igrač svijeta, a nekad je bio 154. na svijetu (5-7, 6-3, 1-6)

Izgledalo je da će Ćorić i na pripremama odraditi klasično pobjedničko rudarenje, ali u češkoj IPTL Extraligi ga je nakon početne pobjede zadesio i prvi poraz. Bilo bi to sve normalno, da se on nije dogodio od 1467. tenisača svijeta, Niels Desein (32). Doduše, iskusni Belgijac nekad je bio 154. na svijetu.

Borna je izgubio prvi set rezultatom 5-7, dok je u drugom bio bolji sa 6-3. U trećem i odlučujućem setu hrvatski je tenisač teško izgubio sa 6-1 te tako nakon preokreta protiv Kližana (4)6-7, 6-2, 6-3.

Bilo kako bilo, ovo su samo pripreme te bolje da se ovakve oscilacije događaju u predsezoni nego kad ona počne. Ne gubi svaki dan 28. igrač svijeta od 1457., ali ponavljamo, bolje da se ovakve stvari događaju u predsezoni nego li kad 'prave stvari' započnu.