Ćorluka sjajan u derbiju, Eduardo 'treći najbolji'

Manchester City pobijedio je 1-0 slavnoga gradskog rivala United i nakon tri kola jedina je momčad u Premiershipu koja nije primila gol

U 149. manchesterskom derbiju City je pobijedio United 1-0, a jedini gol na utakmici postigao je Brazilac Geovanni u 31. minuti nakon što je lopta na putu do gola pogodila braniča Uniteda Nemanju Vidića. Ponajbolji igrač na terenu bio je hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka, koji je nekoliko puta spašavao svoj novi klub od gola Uniteda. Iako je čitavu utakmicu United bio bolja momčad i imao mnogo prilika, City je ipak uspio sačuvati svoj gol netaknutim. U prvom poluvremenu za United je prilike promašivao Nani, a u nastavku Tevez i Vidić, koji je pogodio stativu. Vedran Ćorluka je u prvom dijelu spasio gol kad je uspio omesti Evru u “stopostotnoj” prilici, a u nastavku utakmice zaradio je žuti karton zbog nesportskog ponašanja. Sukobio se s Fijom Ferdinandom, odnosno zamalo potukao nakon jedne akcije Uniteda. U 78. minuti pucao je sa 30 metara, a lopta je otišla malo iznad gola Van der Saara. Svoj prvi veliki manchesterski derbi Vedran Ćorluka odigrao je odlično, a njegov City je nakon 270 minuta jedina momčad u Premiershipu koja još nije primila gol. Unitedu je ovo najlošiji start u sezonu od 1998. godine. DUDU 'TREĆI NAJBOLJI' Eduardo je našao mjesto u početnom sastavu Arsenala protiv Blackburna (1-1). Imao je dva udarca, jedan volejem, no oba su završila izvan okvira gola. Nakon utakmice, prema ocjenjivanju navijača na BBC-jevoj internetskoj stranici, bio je treći najbolji igrač utakmice iza Van Persia i Fabregasa. Trener Arsenala Arsene Wenger zamijenio ga je u 65. minuti sunarodnjakom Denilsonom. LIVERPOOL - CHELSEA 1-1 U zadnjoj utakmici 3. kola Liverpool i Chelsea odigrali su na Anfield Roadu neriješeno 1-1. Redsi su poveli golom Torresa u 16. minuti, a konačan rezultat postavio je Lampard nakon jedanaesterca. ĆORLUKA U DERBIJU 20’ uklizao Evri i spasio gol 31’ izborio prekršaj prije gola 57’ zaradio žuti karton 65’ blokirao udarac Teveza 78’ sa 30 metara pucao po golu DUDU PROTIV BLACKBURNA 31’ volej sa 18 metara, pokraj gola 38’ udarac sa 17 metara, pokraj gola 53’ izborio slobodni udarac na 18 m 65’ zbog prekršaja dobio žuti karton 65’ zamijenio ga Denilson BILIĆ: ĆORLUKA JE BIO "VERY GOOD" Gledao sam utakmicu i vidio jedan 'fajterski’ United, no Vedran Ćorluka je bio sjajan. I više nego 'very good’, rekao je hrvatski izbornik Slaven Bilić. - Vedran je često znao biti protiv trojice, no sve je odlično rješavao. Jako sam zadovoljan njegovom igrom - kaže Bilić. Igru Ćorluke hvali i trener Cityja Sven Goran Eriksson. - United je stvorio mnogo više šansi, no mi smo sretno pobijedili. Najbolji dio moje momčadi bila je obrana, dečki su izvrsni.