'Cronaco' pao u Rennesu, Lyon se učvrstio na vrhu

S trojicom hrvatskih igrača u sastavu Monaco je izgubio 2-1, a istim rezultatom Lyon je porazio Bordeaux, kao i Nice, koja je dobila Nantes

Strijelci za Rennes u pobjedi protiv Monaca bili su Sow u 42. i Briand u 53. minuti, dok je na konačnih 2-1 smanjio Cufre u 72. minuti iz penala. U Monacu su Dario Šimić i Jerko Leko odigrali cijelu utakmicu, dok je Nikola Pokrivač ušao u igru u 57. minuti. Precizni francuski statističari izračunali su da je Šimić imao 8 osvojenih i 6 izgubljenih lopti, te 72% točnih dodavanja, dok je Leko osvojio 14, a izgubo 15 lopti, uz 68% točnih dodavanja. Imao je Leko u 53. minuti i pokušaj prema golu domaćina, ali je njegov udarac završio iznad vratiju. Odmah nakon toga, Rennes je postigao drugi pogodak na utakmici.
Nice je pobijedila na svom terenu Nantes s 2-1. U gostujućem sastavu nije bilo suspendiranog Ivana Klasnića. Nantes je poveo u 8. minuti sjajnim golom Ndawa iz slobodnog udarca s velike udaljenosti. No Bamogo u 20. i Mouloungui u 81. minuti svojim su golovima donijeli pobjedu domaćinu, zahvaljujući kojoj zauzimaju visoko četvrto mjesto na ljestvici s 25 bodova, koliko ima i treći Rennes.
U posljednjoj, ujedno i najzanimljivijoj utakmici 14. kola francuskog nogometnog prvenstva, vodeći Lyon je na Gerlandu pobijedio Bordeaux s 2-1. Statistika otkriva da je Bordeaux imao 63% posjeda lopte, 23 udarca na gol naspram devet Lyonovih, te 16 prilika za gol, a domaćin tek sedam. No, broje se golovi, a tu je sedmerostruki uzastopni francuski prvak bio uspješniji.
Karim Benzema svojim je devetim prvoligaškim pogotkom ove sezone doveo ''lavove'' u vodstvo u 33. minuti, a samo 5 minuta kasnije je Kim Kallstrom povisio na 2-0. Fernando Cavenaghi poentirao je u 81. minuti samo za utješni gol Bordeauxa i konačnih 2-1.