Cvitanić u sedmicu ugradio po dva gola i asistencije!

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
Ajax je na svom travnjaku pobijedio Willem II čak 7-0, a nesuđeni hrvatski reprezentativac bio je jedan od najboljih. 'Imao je prste' u četiri gola

Žao mu je što ne može igrati za Hrvatsku, ne može to prežaliti, rekao je o Dariju Cvitaniću mladi reprezentativac i Cvitanićev klupski suigrač Darko Bodul. Žao je njemu, a nastavi li ovako, moglo bi biti žao i svima nama. Jer Cvitanić u Nizozemskoj igra sve bolje. Ajax ne briljira, ali Willem II za njih je bio lak zalogaj. Zabili su im sedam komada i skupili puno samopouzdanja. Pogotovo argentinski Hrvat Cvitanić, prvo ime utakmice s dva gola i dvije asistencije u 'demolaciji' gostiju iz Tilburga.
Već u 2. minuti Cvitanić je na rubu šesnaesterca odigrao dupli pas s Urugvajcem Luisom Suarezom i izašao sam pred golmana. Zabio je rutinski. Osam minuta kasnije izvukao se na desnu stranu i 'u trepavicu' pogodio kamerunskog veznjaka Eyonga Enoha. Ali ni tu nije stao, i za 3-0 je bio u glavnoj ulozi. Samo koji korak unutar polovice na kojoj se branio Willem II dao je za Gregoryja van der Wiela, ušao u sredinu i glavom dočekao idealan centaršut. Velikih 20 minuta! U posljednjoj minuti prvog dijela, kada je Ajax već imao 4-0, loptu s boka je petom lijepo proslijedio do Urbyja Emmanuelsona, koji je zabio pod prečku.
Trener Marco van Basten izvukao je Cvitanića iz igre u 65. minuti, a cijela amsterdamska Arena digla se na noge. Protivnik nije baš bio po mjeri, ali Cvitanić je doista zaslužio veliki pljesak.