D. Drogba spasio Chelsea golom u posljednjoj minuti

Nova sezona Premiershipa počela je pobjedom Chelseaja na Stamford Bridgeu protiv Hulla 2-1. Junak domaće pobjede bio je Drogba s dva gola

Chelsea, koji od ove sezone vodi novi trener, Carlo Ancelotti, prema prikazanoj igri i prilikama sasvim je zasluženo pobijedio iako su gosti bili vrlo blizu osvajanju boda. No uništio ih je bjelokošćanski napadač ''plavih'' Didier Drogba, koji je pobjednički gol zabio u 90. minuti, sasvim iskosa s lijeve strane. Iz pozicije koja je sugerirala centaršut, Drogba je potkopao loptu i lobom matirao gostujućega golmana Myhilla. Chelsea je tako ipak uspio okruniti veliku premoć na terenu. Zapucali su domaćini čak 33 puta na gol suparnika, 10 puta u okvir... No dugo su Chelseajevi navijači strepili za pobjedu. Gosti su poveli u 28. minuti nakon dugačke akcije. Boateng je zapucao na gol, a lopta se od Essienova koljena odbila ravno do Hunta, kojem nije bilo teško postići gol. Domaćin je izjednačio u 37. minuti. Strijelac iz slobodnog udarca bio je Drogba. Drugo poluvrijeme donijelo je silnu inicijativu domaćina, ali golova nije bilo sve do 90. minute. Tad je Drogba drugim golom rasplamsao oduševljenje na Stamford Bridgeu.