Debakl: River Plate ispao u drugu ligu nakon 110 godina!

Senzacija se ipak dogodila. River Plate nije uspio kroz dodatne kvalifikacije sačuvati prvoligaški status u argentinskom prvenstvu. U uzvratu odigrali su 1-1 s Belgranom

Već nakon pet minuta legendarni Monumental je proključao. River je poveo protiv Belgrana i još mu je samo jedan gol nedostajao da nadoknadi dva gola minusa iz prve utakmice (0-2). Posrnuli div našao se u teškoj borbi za ostanak, odlično je krenuo, ali onda i - doživio nokaut.

Belgrano je izjednačio u 61. minuti, sačuvao svoju mrežu do kraja i izbacio veliki River Plate iz lige! Klub čiji su dres nosili velikani poput Di Stefana, Kempesa, Sivorija, Batistute... prvi put u 110 godina dugoj povijesti igrat će u drugoj ligi. Teška tragedija...

- Razočaran sam, ovo je tužan trenutak za sve koji vole River. Zaista mi je teško... - suznih očiju govorio je trener Juan José López, prvi koji je uspio ispasti s klubom koji je kroz povijest osvojio 33 naslova prvaka.

Posljednji su uzeli prije tri godine, no nakon te titule krenuo je strelovit pad. Surovo prizemljenje u okršaju s malim Belgranom s razočaranjem su dočekali navijači. Ponovno. Prvu utakmicu prekinuli su nekoliko minuta prije kraja, isto su ponovili i sad. Neredi su počeli na stadionu, a nije dobro prošlo ni središte Buenos Airesa...