Debi i pobjeda za Kranjčara na startu ukrajinskog prvenstva

Krenula je nova sezona ukrajinskog prvenstva, a za svoj novi klub već u prvom susretu debitirao je Niko Kranjčar. Njegov je Dinamo slavio protiv Metalurga 1-0

Nogometaši kijevskog Dinama pobijedili su Metalurg iz Donjecka 1-0 u utakmici prvog kola ukrajinskoga nogometnog prvenstva.

Tek u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena nigerijski napadač Ideye Brown zabio je pobjednički pogodak.

Niko Kranjčar debitirao je za kijevski klub u službenoj utakmici na poziciji desnoga veznog igrača. U 69. ga je minuti zamijenio Ninković.

Cijelu je utakmicu za pobjednički sastav odigrao Ognjen Vukojević. Zaradio je žuti karton u 88. minuti.

Utakmica je odigrana na Olimpijskom stadionu, poprištu finalne utakmice Europskoga nogometnog prvenstva prije dva tjedna.