Istra na koljenima: Hajdukovih pet komada na Aldo Drosini...

Hajduk je uvjerljivo slavio protiv Istre na Aldo Drosini s 5-1. Splićani su se ovom pobjedom približili na svega jedan bod zaostatka za Rijekom uz još preostale dvije utakmice koje se trebaju odigrati

Nogometaši Hajduka u utakmici 34. kola Prve HNL su kao gosti pobijedili Istru 1961 sa 5-1 (3-1). Susret u Puli praktički je bio riješe već u prvih 15-ak minuta.

Prvo je Gyurcso u 5. minuti odlično izveo slobodni udarac sa 17 metara i doveo splitski sastav u vodstvo, da bi Tudor u 13. uz mnogo sreće uspio progurati loptu iza leđa Ćorića. Roce je u 27. minuti nakratko vratio nadu domaćima, ali je Said devet minuta potom nakon lijepe kombinacije s Tudorom rutinirano pogodio za 3-1.

U samoj završnici utakmice su Futacs i Šego postavili konačni rezultat, a posebno je lijep bio pogodak mlado Šege koji je sa 15-ak metara iz voleja pogodio pod samu gredu.

Treći Hajduk sada ima 65 bodova, jedan manje od druge Rijeke, a pet manje od prvog Dinama, dok je pretposljednja Istra 1961 ostala na 26 bodova, jednim više od posljednje Cibalije koja od 20 sati gostuje kod Osijeka.