Der Katastrofen: Bayern zabio očajnoj Borussiji šest komada!

Odavno Der Klassiker nije derbi u smislu da se ne zna tko će pobijediti. Bayern je napunio mrežu gostiju iz Dortmunda, do poluvremena je bilo 5-0 što se Borussiji nije dogodilo od 1978. kad je gubila 12-0

Scenarij za šampionsko polijevanje šampanjcem već prije Uskrsa bio je da Schalke ne pobijedi, a Bayern slavi u derbiju.

Nije se dogodilo, Schalke je slomio Freiburg i odgodio Bayernovo slavlje, ali ono što je uslijedilo pokazalo je goropadnost bavarskoga diva!

Jer što je trebao biti derbi pretvorilo se u rapsodiju, čak i iživljavanje.

Bayern je razbio Borussiju Dortmund 6-0, a 5-0 je bilo već do poluvremena!

Borussia vraćena u 1978.!

Znate kad je zadnji put Borussia primila pet komada u prvom poluvremenu? U travnju 1978. godine, kad je do odmora primila šest golova od Borussije Mönchengladbach, a do kraja utakmice još šest za 12-0 poraz.

Totalni raspad sistema...

Posebno je ubojit protiv svoga bivšeg kluba bio Robert Lewandowski, koji je pogodio u petoj minuti (Müller asistent), James je na Alabino dodavanje u 14. povisio na 2-0, pa je James asistirao Mülleru u 23., a onda je Lewa zabio drugi za 4-0 u 44. (Ribery asistent), te dodao Riberyju za 5-0 u 45. Lewa je u 88. zaključio priču.

Ovo je Bayernu bila šesta pobjeda u zadnjih osam utakmica protiv Borussije Dortmund, od tih osam utakmica izgubili su samo jedanput, u studenom 2016.