Diego Costa i Hazard za novo slavlje Mourinhovog Chelseaja

Brazilac koji je odlučio igrati za španjolsku reprezentaciju potvrdio je kako pravim igračima ne treba nikakvo vrijeme za navikavanje na drugačiji stil, ili taktiku...

Chelsea je nakon utakmice otvaranja i u drugom kolu potvrdio da je jedan od najozbiljnijih kandidata za osvajanje titule ove godine. Na Stamford Bridgeu svladan je Leicester 2-0, a domaće navijače posebno raduje kako Diego Costa ne treba nikakvu 'fazu prilagodbe' već nastavlja 'trpati' kao da se nije preselio iz Madrida u London. Brazilac koji je odlučio igrati za španjolsku reprezentaciju potvrdio je kako pravim igračima ne treba nikakvo vrijeme za navikavanje na drugačiji stil, taktiku ili pak vremenske prilike

Nakon prilično zatvorenog prvog poluvremena prvu veliku priliku imali su gosti kada je u 55. minuti Nugent izbio sam pred Courtoisa, no nije uspio zabiti. U 62. minuti Ivanović je nakon odličnog proigravanja Oscara na desnoj strani lažnjakom izbacio dvojicu te poslao loptu unutra gdje je Diego Costa najspretniji za 1-0 domaćina. Hazard je petnaest minuta kasnije također prošao dvojicu, ali na lijevoj strani te iskosa pucao u donji suprotni kut što inače odlični Kasper Schmeichel nije uspio obraniti. Spomenimo i kako je u 80. minuti Diego Costa izašao uz pljesak, a pravi standing ovation dobio je Didier Drogba koji ga je zamijenio.

U ranijem terminu Aston Villa i Newcastle odigrali su na Villa Parku bez golova, a isti rezultat gledalo je i 28.000 gledatelja na St. Mary'su gdje je Southampton ugostio WBA

Swansea je kod kuće s 1-0 svladao Burnley, a najveću pobjedu ostvarili su nogometaši West Hama koji su kao gosti na Selhurst Parku u Londonu s 3-1 svladali Crystal Palace

Najzanimljivija utakmica dana na rasporedu je u 18:30 kada na Goodison Parku Everton ugošćuje Arsenal