Dinamo dobio upozorenje uoči Petrolula: Moramo se probuditi

Hrvatski je prvak odigrao samo 1-1 protiv Zagreba uoči druge utakmice posljednjeg pretkola Europske lige, u kojem protiv rumunjskog Petrolula na Maksimiru brani 3-1

Dinamo se za uzvrat, koji se igra u četvrtak u 21 sat, zagrijao samo bodom protiv gradskog rivala. Zagreb je prekinuo Dinamovu seriju pobjeda na početku nove sezone HNL-a, a igrači su to shvatili kao pravo upozorenje da nemaju pravo na opuštanje.

- Moramo se probuditi do četvrtka i utakmice play-offa protiv Petrolula da ne bismo slučajno izgubili Europu - rekao je Duje Čop poslije nedjeljnog remija.

- Izgubili smo dva boda, ali maksimalno smo fokusirani na utakmicu protiv Petrolula. Popravit ćemo neke stvari do četvrtka - dodao je Ognjen Vukojević

S druge strane, Petrolul se pobjedom protiv CS U Craiove vratio na vrh rumunjskog prvenstva. Juan Albin i Toto Tamuz zabili su golove u gostujućoj pobjedi 2-0, a uz poraz Steaue kod kuće od Ceahlaula (0-1), Dinamov protivnik opet je prvi na ljestvici s 13 bodova u pet utakmica, jednim više od Steaue i Astre.

Razvan Lucescu mijenjao je sastav u odnosu na prvu utakmicu s Dinamom. Najveća je promjena to što je Adrian Mutu ostao na klupi i ušao u 58. minuti, no oba su gola pala tek nakon njegovog ulaska.