Dinamo i Hajduk uvjerljivi, remi Rijeke i Zagreba

Dinamo je pobijedio Cibaliju u Maksimiru 4-0, Hajduk je slavio protiv Šibenika na Poljudu 4-1, a Rijeka i Zagreb su podijelili bodove (1-1)

Josip Tadić bio je strijelac prvog Dinamova gola koji je u Maksimiru uvjerljivo pobijedio Cibaliju 4-0 u 23. kolu HNL-a. Na drugi gol su gledatelji čekali svega pet minuta, a strijelac je bio Čale. Posao je završio Boško Balaban s dva gola, od kojih je posebno lijep bio drugi, iz slobodnog udarca s udaljenosti od 25 metara. "Modri" su istrčali bez Luke Modrića, kojeg nije bilo zbog povišene tremperature, a kapetan je bio Igor Bišćan. Ovom pobjedom može biti zadovoljan trener Dinama Zvonimir Soldo jer su napokon proradili i Dinamovi napadači Josip Tadić i Boško Balaban.
Hajduk je u dalmatinskom derbiju na Poljudu svladao Šibenik 4-1. Šibenik je poveo u 7. minuti pogotkom Gabriela, ali je do kraja Hajduk okrenuo rezultat i pobijedio 4-1. Dvostruki strijelac za Splićane bio je NIkola Kalinić (17., 38. - 11m), a po jedan su zabili Maris Verpakovskis (50.) i Andrić (77.).
Zadar je slavio protiv Intera u Stanovima 3-1 golovima Terkeša (15., 26.) i Mišlova (80.). Pogodak za Inter zabio je Rašić dvije minute prije kraja. Pogotkom Kristijana Čavala u 89. minuti Slaven Belupo je pobijedio Varteks, makar su gosti iz Varaždina bili bolji i imali više šansi za pobjedu. Osijek je u Gradskom vrtu bio bolji od Međimurja 3-1.

ZAGREB IZBORIO BOD NA RIJEČKOJ KANTRIDI

U posljednjem dvoboju 23. kola Prve HNL nogometaši Zagreba odigrali su neriješeno 1-1 protiv Rijeke na Kantridi. Gosti su poveli već u 11. minuti atraktivnim golom Senijada Ibričića. Neposredno prije kraja prvog poluvremena, u 43. minuti, Štrok je izjednačio na 1-1 silovitim udarcem s vrha šesnaesterca. Nakon pola sata igre Rijeka je mogla sasvim preokrenuti rezultat, ali neprecizan je s bijele točke bio prvi klupski strijelac Đalović (jk).