Dinamo i Šahtar u finalu Kupa, asistencija Srne

Dvije najbolje ukrajinske momčadi, Dinamo iz Kijeva i Šahtar iz Donecka, igrat će u finalu ovosezonskog ukrajinskoga Kupa

Šahtar iz Donecka plasirao se mnogo teže od očekivanog u finale Ukrajinskoga kupa. Momčad Darija Srne završnicu je osigurala tek u uzvratnoj utakmici protiv Tavrije iz Simferopolja. Prva utakmica završila je 0-0, a uzvrat 2-2, čime je Šahtar prošao dalje zahvaljujući golovima u gostima. Hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta te pritom dobio žuti karton i asistirao za prvi gol Šahtara. Tavrija je imala vodstvo od 2-0 nakon samo šest minuta igre, a naš je reprezentativac započeo preokret kluba iz Donecka. Darijo je odlično izveo udarac iz kuta nakon kojeg je Dmytro Čiganski glavom zabio za smanjnje rezultata. Na 2-2 poravnao je Brazilac Matuzalem. Kijevski Dinamo finale je izborio domaćom pobjedom nad Metalistom (4-2), a Goran Sablić nije ulazio u igru. Gosti su čak i poveli, ali Kijevljani su se ubrzo konsolidirali i preokrenuli rezultat na svoju stranu. U 50. minuti gosti su se vratili golom Rykuna iz najstrože kazne, ali golovima u smiraj utakmice Dynamo je ipak izborio susret s rivalom iz Donecka.