Dinamo je "bez umiranja u ljepoti" slavio protiv Osijeka

Nogometaši Dinama vratili su se na prvo mjesto HNL-a. Pobijedili su Osijek 3-1 u Gradskom vrtu. Osječani su poveli, no 'modri' su ispak preokrenuli rezultat i slavili

U prvih 15 minuta dva identična gola. Osijek je protiv Dinama na svom stadionu poveo u 6. minuti nakon penala. Lopta je u ruku udarila Vrsaljka, a sudac Vlado Svilokos odmah je pokazao na penal. Siguran je bio Vedran Nikšić. U 15. je lopta u ruku pogodila Ibriksa, epilog je isti - penal za Dinamo. Sammir se zaletio i pucao u istu stranu kao i Nikšić. Dinamo je izjednačio. A deset minuta nakon toga - preokret. Nakon blage dominacije Dinama Milan Badelj u 24. minuti zabio je za 2-1 nakon što su mu nogometaši Osijeka ponudili dvije prilike. Milan drugu nije propustio. No nisu domaći igrači stali. Umalo su iskoristili zbunjenost Dinamove obrane i izjednačili, no Dinamo se provukao. Sudac je označio kraj prvog dijela, a trener Vahid Halilhodžić mogao je biti zadovoljan jedino rezultatom na semaforu.U drugom dijelu Dinamo je kontrolirao utakmicu, no zadnjih se 15 minuta previše povukao pa su Osječani nekoliko puta zaprijetili. Osim stative Vrsaljka i par bljeskova Sammira, ništa posebno nisu pokazali "modri" u drugih 45 minuta, sve do sudačke nadoknade i sjajne Sammirove lopte Bećiraju koji je zabio za 3-1.