Dinamo teškom mukom do prolaska u 2. pretkolo

Greška Kocha donijela je Hazaru vodstvo, a Vugrinec je osigurao produžetke, u kojima su prolaz Dinamu donijeli Mandžukić i Tadić

Tekla je 16. minuti, Brazilac Juninho izveo je slobodni udarac s 40(!!!) metara, Dinamov vratar Georg Koch reagirao je katastrofalno i Hazar je poveo 1-0 u Maksimiru! Nevjerojatan šok doživjelo je petnaestak tisuća Dinamovih navijača, a šokirani su bili i igrači. Dugo je Dinamo lomio otpor Hazara, a prolaz su Zagrepčani osigurali tek u produžecima. Loša i blijeda partija Dinama ove kišne večeri, no prolazak dalje je najvažniji. Dinamo je u prvom poluvremenu odigrao izuzetno loše, a jedina prava prigoda je ona Josipa Tadić u 21. minuti, kada je njegov udarac glavom s 5 metara obranio vratar Agajev. Dinamo je imao inicijativu, ali nije stvarao šanse i zaslužio zvižduke s tribina. Na poluvremenu su u svlačionici ostali Drpić i Chago, a ušli Čale i Vugrinec. Uvođenje ovog posljednjeg isplatilo se već u 56. minuti, kada je Mandžukić nabacio s desne strane, a Vugrinec glavom lijepo zabio za 1-1. Dinamo je i dalje dominirao, ali i dalje nije bilo velikih prilika. Deset minuta prije kraja isključen je N'Thiamoa, međutim ni to nije pomoglo. Utakmica je neočekivano otišla u produžetke... U 92. minuti Tadićev udarac obranio je Agajev, u 94. je iz daljine zamalo promašio Sammir. Ali zato je pogodio Mario Mandžukić u 99. minuti! Modrić je izveo korner, a lopta odbijena od bloka i završila je kod Mandžukića koji ju je pospremio u mrežu. Zbog učestalih prigovora, četvrti sudac je u 101. minuti isključio trenera Ivankovića, a konačna odluka stigla je bez trenera na klupi. Bilo je to u 116. minuti. Ponovno korner, skočio je Gordon Schildenfeld i pogodio u glavu neuvjerljivog Josipa Tadića koji 'ni kriv ni dužan' zabija za 3-1 mir u zadnjih nekoliko minuta. Jedva. DINAMO - HAZAR 3-1 (0-1, 1-1) Strijelci: 0-1 Juninho (16), 1-1 Vugrinec (56), 2-1 Mandžukić (99), 3-1 Tadić (116) VUGA:NISAM JUNAK, CIJELA MOMČAD JE IZBORILA POBJEDU Među posljednjima je, jedva hodajući, iz svlačionice izašao Davor Vugrinec. U igru je ušao na početku drugog poluvremena, zabio glavom za 1-1 i u 72. minuti morao izaći zbog obnovljene ozljede i velikih bolova. -- Boljelo me i prije utakmice, ali želio sam igrati. Nisam nikakav junak, cijela momčad je izborila ovu pobjedu - rekao je Vuga Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je Mario Mandžukić. Namjestio je gol Vugrincu, iznudio crveni karton, a u 99. min. zabio za 2-1. - Nisam se bojao kod 0-1. Znao sam da ćemo preokrenuti Dinamov trener očekivao je ovako tešku utakmicu. - Pozitivno je što smo se vratili nakon što smo gubili. U poluvremenu nije bilo povišenih tonova jer je moja momčad i tad pokazivala veliku želju i borbenost - kazao je Ivanković. MILAN BANDIĆ: POD HITNO MORAMO NAĆI CENTARFORA Bilo je pregrdo za gledat. Pod hitno moramo naći centarfora, jasan je nakon utakmice bio Dinamov počasni predsjednik Milan Bandić, a Zdravko Mamić prihvatio je poruku. - Ako je tako, odmah ćemo ujutro sjesti i vidjeti koga možemo dovesti - rekao je Mamić, koji se još tresao od dramatične utakmice. Pitanje o statusu Branka Ivankovića došlo je samo od sebe. - On je, zasad, siguran - samo je kratko kazao Mamić, a po maksimirskim se kuloarima već govori da je uprava krenula u potragu za Ivankovićevim nasljednikom. Izbornik Slaven Bilić misli da su “modri” trebali ući u utakmicu s puno više rizika. - Uvijek su tri ili četiri stopera čuvala jednog igrača i bilo je premalo igre prema naprijed. Hazar je taktički izvrsna momčad, ali je Dinamo na kraju ipak zasluženo pobijedio.