Diskusija: Je li nogometu i sucima potrebna snimka?

Fifa ju uporno odbija jer smatra kako bi se onda izgubila čar igre. Ljudske su pogreške sastavni dio života, ali i nogometa. Treba li uvesti snimku?

Njemačka je jučer pobijedila Englesku, bilo je 4-1. Uvjerljivo, rekli bi oni koji nisu gledali utakmicu. I bili bi u pravu, no treba spomenuti da je pri rezultatu 2-1 za 'elf', Lampard zabio gol, a lopta se od prečke odbila skoro pola metra iza gol-crte. Suci nisu vidjeli, a u nastavku su Englezi potonuli. Kako su igrali, Englezi bi vjerojatno tako i tako dobili nekoliko komada, no u tom trenutku imali bi 2-2 i veliku psihološku prednost.
U drugoj utakmici dana Argentina je 'rasturila' Meksiko 3-1. No, do prvog gola Meksikanci su dominirali, a onda primili gol iz čistog zaleđa. Živci su popustili, a ubrzo su dobili i drugi gol.
A zamislite samo da se to slučajno dogodilo hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji! 'Kukali' bi godinama...
Po tko zna koji put sad se spominje uvođenje videotehnologije. Fifa ju uporno odbija jer smatra kako bi se onda izgubila čar igre, jer ljudske su greške sastavni dio kako života tako i nogometa.  Osim nogometa koji je po skupinama bio prilično loš, na cijelom Mundijalu i suci su nevjerojatno loši, toliko griješe da su mnogi odlučili ugasiti televizor. A zar bi uvođenje tehnologije doista bio takav grijeh? Pa nakon spornih situacija izgubilo se nekoliko minuta na raspravu, a za to vrijeme se mogao pogledati ekran na stadionu ili je pomoćni sudac mogao javiti glavnom sucu.
Smatrate li kako se treba uvesti repriza sporne situacije? Ili neka nogomet ostane ovakav kakav jest?