Dodig bez finala u Valenciji: Ferrer ga slomio u trećem setu

Ivan Dodig zaustavljen je u polufinalu ATP turnira u Valenciji. Nakon dva sata i 42 minute igre bolji od njega bio je prvi nositelj David Ferrer rezultatom 6-4, 6-7(5), 6-1

Ivan Dodig ipak nije uspio ući u svoj treći finale u karijeri. Nakon Zagreba (kojega je i osvojio 2011.) te Hertogenboscha, u Valenciji je ostao na korak do.

U polufinalu je od njega za dva sata i 42 minute igre bolji bio domaći tenisač i prvi nositelj David Ferrer sa 4:6, 7:6(5), 1:6. Bio je to njihov prvi međusobni susret na Touru, a naš tenisač uzrok poraza može tražiti u devet dozvoljenih break prilika (četiri je Španjolac iskoristio), u pet dvostrukih pogrešaka na servisu, ali i samo 37 posto osvojenih poena na drugom servisu (18/49).