Dodig je zaustavljen u 3. kolu; Konjuh nastavila s pobjedama

Nakon što su se u drugom kolu oprostili Marin Čilić i Ivo Karlović, treće kolo bilo je kobno za Dodiga. Jeremy Chardy bio je bolji sa 6-3 i 6-2 nakon sata i 12 minuta

Porazom Ivana Dodiga od Francuza Jeremyja Chardyja sa 3:6, 2:6 nakon sat i 12 minuta igre Hrvatska je ostala bez predstavnika na ATP turniru u Rimu.

Nakon što su se u drugom kolu oprostili Marin Čilić i Ivo Karlović, treće kolo bilo je kobno za Dodiga.

Chardyju, koji je u drugom kolu izbacio Rogera Federara, za pobjedu protiv Dodiga bila su dovoljna po dva breaka u svakom setu.

Konjuh u četvrfinalu

Ana Konjuh nastavila je s odličnim rezultatima po povratku na teniske terene. U 2. kolu Challengera u francuskom Saint-Gaudensu sa 5:7, 6:0, 6:2 pobijedila je Ukrajinku Katerinu Kozlovu.