Domaće pobjede Celticsa, Pistonsa i LA Lakersa

Boston je bio bolji od Atlante 96-77 i poveo 2-0, Detroit je svladao Philadelphiju 105-88 i poravnao na 1-1, a Lakersi Denver 122-107

Domaćini su ostvarili uvjerljive pobjede u sve tri utakmice doigravanja NBA lige u srijedu, a večer je obilježio briljantni Kobe Bryant.
U pobjedi Lakersa nad Denverom 122 – 107, Bryant je ubacio 49 koševa uz 10 asistencija i 4 skoka. Iz igre je pogodio 18 od 27 lopti. Ubacio je 5 trica iz 9 pokušaja, dok je od 9 slobodnih bacanja promašio samo jedno. Bryant se svojim koševima pobrinuo za brzi i snažni početak Lakersa i mirni kraj utakmice. Postigao je 20 koševa u prvoj četvrtini, a 19 u zadnjih 7 minuta. Igru je napustio 2 minute prije kraja uz skandiranje ''MVP, MVP'' Staples Centera. Zamijenio ga je Coby Karl, sin trenera Denvera Georgea Karla. To je prvi puta u povijesti NBA doigravanja da se sučeljavaju otac trener i sin košarkaš. Pau Gasol i Luke Walton dodali su po 18 poena kod Lakersa, dok je Nuggetse predvodio Allen Iverson s 31 košem i 6 asistencija. Lakersi su poveli s 2-0 u pobjedama, a serija sada seli u Denver. Treća utkamica je u subotu, a četvrta u ponedjeljak.
Poput Lakersa, prvaka Zapada, uspješno je u doigravanje krenuo i lider istoka, momčad Bostona, koja je na svom parketu dobila i drugu utakmicu protiv Atlante, ovoga puta s 96-77. Kevin Garnett ubacio je 19 poena uz 10 skokova, a Rajon Bondo je dodao 12 koševa, 8 asistencija i 6 skokova. Goste je predvodio Josh Smith s 13 koševa, 8 skokova i 3 asistencije. Mike Bibby, koji se našao na udaru Bostonovih navijača od prvog dodira s loptom, podbacio je i u drugoj utakmici. Postigao je 12 koševa, ali je iz igre pogodio samo dvije od 7 lopti. Njegov kombinirani šut u prve dvije utakmice je mizernih 4-17. Navijači Celticsa su podrugljivo krajem utakmice skandirali: ''Gdje je Bibby?'', kada je ovaj sjedio na klupi.
Detroit Pistonsi nisu ponovili pogreške iz prve utakmice protiv Philadelphije, kada su prosuli vodstvo od 15 koševa razlike u trećoj četvrtini. Ovoga puta su slavili sa 105-88, a u jednom trenutku u trećoj četvrtini vodili su sa 73-47. Hamilton je ubacio 20 koševa za domaćine, a Wallace, Prince i McDyess (12 skokova) dodali su po 16, dok su kod Sixersa najefikasniji bili Williams sa 17 i Miller s 14 koševa.